Majówka 2016 w Chorwacji

Szukamy śmiałków na męski rejs :-) Tatowie z synami są mile widziani. W planie intensywne pływanie, także nocne. Ambitny grafik skippera zakłada przepłynięcie ok. 200 mil morskich (http://tinyurl.com/zf3t9vs) i odwiedzenie po drodze następujących wysp: Brac, Solta, Hvar, Scedro, Korcula, Mljet, Lastovo, Vis oraz Bisevo. Trasa oczywiście może ulec modyfikacjom, jeśli pogoda będzie niesprzyjająca. Na wypadek braku wiatru biorzemy przynajmniej jedno skrzydło subwing (http://tinyurl.com/zjvwcc9), które potrafi dostarczyć wiele frajdy. Możemy się też zasadzić na jakąś ośmiornicę (skipper ma pułapkę) i ryby (trzeba wziąć wędki i wykupić pozwolenie). Poniżej trochę szczegółów.


* Termin : 28.05-4.06 - wyjazd z Polski w piątek, 27.05, a powrót w niedzielę, 5.06. 


* Start i zakończenie - marina Kastela, w Chorwacji - https://goo.gl/maps/PCDxhMGT6d12. Położona między dwoma pięknymi miastami, Trogirem i Splitem. Dla lubiących latać, 15 minut z lotniska w Splicie (SPU).


* Jacht - Delphia 40.3, zwodowany w 2007 roku - 4 dwuosobowe kabiny (jedna z piętrową koją), 2 łazienki, w pełni wyposażony kambuz i messa - układ pomieszczeń (delphia01.jpg). Kompletne wyposażenie nawigacyjne, łącznie z plotterem GPS w kokpicie i radiem VHF. Do tego ponton z silnikiem zaburtowym.


* Koszt:

- 270 € za koję lub 540 € za kabinę - cena zawiera tygodniowy czarter jachtu, ubezpieczenie kaucji, a także sprzątanie końcwe

- ok. 100 € kasy okrętowej od osoby - gotówkę tę przeznacza się na opłacanie marin, kupienie jedzenia i picia, zakup paliwa, podatek klimatyczny

- podróż - załoga organizuje na własną rękę, mając na uwadze, że i skipper musi dojechać :-) Najlepszą (czyt. najtańszą) opcją jest auto. Ekonomiczny diesel, z 4 osobami, to koszt (paliwo + autostrady) około 400 zł na głowę, w obie strony. Od wiosny można też bezpośrednio polecieć z Warszawy do Splitu.

- cena nie obejmuje ubezpieczenia turystycznego, ani wyjść do restauracji


* Płatności - 50% przy podejmowaniu decyzji, 50% na miesiąc przed wypłynięciemKlub Morski Sailing Whale © | Mapa strony